Member Schools Conference
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Friday, Apr 27, 2018
Time Event Location Details
8:00am Golf:Boys Varsity Invitational West Bend East, West Bend West, Slinger, Germantown, Cedarburg, Wauwatosa East, Brookfield Central, Brown Deer, Grafton, Homestead, Menomonee Falls, Mukwonago, Nicolet, Ozaukee, Random Lake, Shorewood, Whitefish Bay, Marquette vs. Port Washington @ Hawthorne Hills Golf Course 
8:00am Golf:Boys Varsity Invitational New Berlin West vs. Franklin @ Oakwood Golf Course 
8:00am Golf:Boys Varsity Invitational Muskego, Oak Creek, Racine Case, Racine Horlick, Racine Park, Racine Saint Catherine's, Kettle Moraine, Wauwatosa East, Green Bay Preble, Greendale, Greenfield, Mukwonago, New Berlin Eisenhower, New Berlin West, Waukesha North, West Allis Central, West Allis Nathan Hale, Whitnall, Saint Thomas More, Kenosha Indian Trails, Brookfield East vs. Franklin @ Oakwood Golf Course 
8:00am Golf:Boys Varsity Invitational Muskego, Oak Creek, Racine Case, Racine Horlick, Racine Park, Racine Saint Catherine's, Kettle Moraine, Wauwatosa East, Green Bay Preble, Greendale, Greenfield, Mukwonago, New Berlin Eisenhower, New Berlin West, Waukesha North, West Allis Central, West Allis Nathan Hale, Whitnall, Saint Thomas More, Kenosha Indian Trails, Brookfield East vs. Franklin @ Oakwood Golf Course 
8:00am Golf:Boys Varsity Invitational Muskego, Oak Creek, Racine Case, Racine Horlick, Racine Park, Racine Saint Catherine's, Kettle Moraine, Wauwatosa East, Green Bay Preble, Greendale, Greenfield, Mukwonago, New Berlin Eisenhower, New Berlin West, Waukesha North, West Allis Central, West Allis Nathan Hale, Whitnall, Saint Thomas More, Kenosha Indian Trails, Brookfield East vs. Franklin @ Oakwood Golf Course 
8:00am Golf:Boys Varsity Invitational Muskego, Oak Creek, Racine Case, Racine Horlick, Racine Park, Racine Saint Catherine's, Kettle Moraine, Wauwatosa East, Greendale, Greenfield, Mukwonago, New Berlin Eisenhower, New Berlin West, Waukesha North, West Allis Central, West Allis Nathan Hale, Whitnall, Saint Thomas More, Kenosha Indian Trails, Brookfield East vs. Franklin @ Oakwood Golf Course 
10:00am Tennis:Boys Varsity Invitational Fond du Lac, Green Bay Preble, Green Bay Southwest, Mukwonago, New Berlin Eisenhower, Oak Creek, Oconomowoc, Pulaski, Stevens Point (SPASH), Waukesha South, West De Pere vs. De Pere @ De Pere High School 
2:00pm Tennis:Boys Varsity Invitational Catholic Memorial, Grafton, Kenosha St. Joseph, Racine Saint Catherine's, Saint Thomas More, The Prairie vs. Brown Deer @ Several Sites 
3:30pm Soccer:Girls JV Tournament Cedarburg, New Berlin Eisenhower, Pewaukee, Ronald Reagan, Slinger, St. Augustine Prep, Waukesha North vs. New Berlin West @ New Berlin West High School 
Friday games 3:30 or 5:15pm Saturday games begin at 9am, last game 2:15pm
3:30pm Track and Field:Boys Varsity Invitational Beaver Dam, Wausau West, Brown Deer, Homestead, Menomonee Falls, Shorewood, West Allis Central, West Allis Nathan Hale vs. Wauwatosa West @ Wauwatosa West High School 
3:30pm Track and Field:Boys Varsity Invitational Beaver Dam, Wausau West, Brown Deer, Homestead, Menomonee Falls, Shorewood, West Allis Central, West Allis Nathan Hale, Milwaukee King vs. Wauwatosa West @ Wauwatosa West High School 
3:30pm Track and Field:Girls Varsity Invitational Beaver Dam, Wausau West, Brown Deer, Homestead, Menomonee Falls, Shorewood, West Allis Central vs. Wauwatosa West @ Wauwatosa West High School 
3:30pm Track and Field:Girls Varsity Invitational Beaver Dam, Wausau West, Brown Deer, Homestead, Menomonee Falls, Shorewood, West Allis Central, Milwaukee King vs. Wauwatosa West @ Wauwatosa West High School 
3:45pm Track and Field:Boys Varsity Invitational Elkhorn, Greendale, Kewaskum, Lourdes Academy, Mayville, New Berlin Eisenhower, Plymouth School District, Port Washington, Saint Francis, Sheboygan South, Trinity Academy vs. Pewaukee @ Pewaukee High School 
3:45pm Track and Field:Girls Varsity Invitational Elkhorn, Greendale, Kewaskum, Lourdes Academy, Mayville, New Berlin Eisenhower, Plymouth School District, Port Washington, Saint Francis, Sheboygan South, Trinity Academy vs. Pewaukee @ Pewaukee High School 
4:00pm Soccer:Girls JV Invitational Pewaukee vs. New Berlin West @ New Berlin West High School 
4:00pm Soccer:Girls JV Tournament Cedarburg, New Berlin Eisenhower, Pewaukee, Ronald Reagan, Slinger, St. Augustine Prep, Waukesha North vs. New Berlin West @ New Berlin West High School 
4:00 & 5:45pm
4:00pm Softball: Varsity Game Cudahy vs. Milwaukee Lutheran @ Milwaukee Lutheran High School 
4:00pm Tennis:Boys Varsity Quad New Berlin West, Racine Case, Shorewood vs. Brookfield Academy @ Brookfield Academy High School 
4:00pm Tennis:Boys Varsity Quad New Berlin West, Racine Case, Shorewood vs. Brookfield Academy @ Brookfield Academy High School 
4:00pm Tennis:Boys Varsity Match  (Rescheduled from 04-19-18) South Milwaukee vs. Greenfield @ Greenfield High School 
4:00pm Tennis:Boys JV Match  (Rescheduled from 04-19-18) South Milwaukee vs. Greenfield @ Greenfield High School 
4:00pm Tennis:Boys Varsity Match  (Rescheduled from 04-18-18) Waukesha North vs. Pewaukee @ Pewaukee High School 
4:00pm Tennis:Boys JV Match New Berlin Eisenhower vs. Brookfield Central @ Wisconsin Hills Middle School 
4:00pm Track and Field:Girls JV Invitational Racine Horlick, South Milwaukee, Central District of Westosha, Divine Savior Holy Angels, Madison La Follette, Milwaukee King H.S, Milwaukee Pulaski, Zion-Benton, Stevenson vs. Kenosha Tremper @ Ameche Field 
4:00pm Track and Field:Girls Varsity Invitational Racine Horlick, South Milwaukee, Central District of Westosha, Divine Savior Holy Angels, Madison La Follette, Milwaukee Pulaski, Zion-Benton, Stevenson vs. Kenosha Tremper @ Ameche Field 
4:00pm Track and Field:Boys Varsity Invitational Slinger, Mukwonago, New Berlin West, Wilmot Union, Milwaukee Lutheran, Hamilton vs. Brookfield Central @ Brookfield Central High School 
4:00pm Track and Field:Girls Varsity Invitational Slinger, Mukwonago, New Berlin West, Wilmot Union, Milwaukee Lutheran, Hamilton, Oak Creek vs. Brookfield Central @ Brookfield Central High School 
4:00pm Track and Field:Boys Varsity Invitational Hamilton, Milwaukee Lutheran, Mukwonago, New Berlin West, Slinger, Wilmot Union vs. Brookfield Central @ Brookfield Central High School 
4:00pm Track and Field: Varsity Invitational Brown Deer, Eastbrook Academy, Faith Christian, The HOPE, Kiel, Valders vs. Howards Grove @ Howards Grove High School 
4:15pm Track:Girls Varsity Invitational Brookfield East, Franklin, Kenosha Bradford, Muskego, Pius XI, South Milwaukee, Waukesha South, West Allis Nathan Hale vs. Wisconsin Lutheran @ Wisconsin Lutheran High School 
4:15pm Track and Field:Girls Varsity Invitational Brookfield East, Franklin, Kenosha Bradford, Muskego, Pius XI, South Milwaukee, Waukesha South, West Allis Nathan Hale vs. Wisconsin Lutheran @ Wisconsin Lutheran High School 
4:30pm Baseball:Boys Varsity Game Saint Thomas More vs. Wisconsin Lutheran @ Rainbow Park Harvey Kuehn Field West Allis WI 
4:30pm Baseball:Boys JV Game Saint Thomas More vs. Wisconsin Lutheran @ St. Thomas More High School 
4:30pm Soccer:Girls JV Game Oak Creek vs. Greendale @ Greendale High School 
4:30pm Soccer:Girls Varsity Match Milwaukee Lutheran vs. Martin Luther @ Martin Luther High School 
4:30pm Soccer:Girls JV Game Nicolet vs. Shorewood @ Shorewood High School 
4:30pm Softball: JV Game Pewaukee vs. New Berlin West @ Calhoun Park 
4:30pm Softball: Varsity Game Wisconsin Lutheran vs. Greenfield @ Konkel Park 
4:30pm Softball: Varsity Game Pewaukee vs. New Berlin West @ New Berlin West High School 
4:30pm Softball: Varsity Game Brown Deer vs. St. Anthony @ Wilson Park Recreation Center 
5:00pm Soccer:Girls Varsity Game Wisconsin Lutheran vs. Racine Park @ Pershing Park 
6:30pm Soccer:Girls Varsity Game Oak Creek vs. Greendale @ Greendale High School 
6:30pm Soccer:Girls Varsity Game Nicolet vs. Shorewood @ Shorewood High School 

     


      View:   
April  2018
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
 
View Schedules:
           
  
Login Here